На головну     укр : рус : eng
Галерея "Зелена канапа" представляє новий проект під назвою "Весна в Царгороді."

Учасниками є п’ятеро митців зі Львова, знаних художників: Остап Патик, Олександр Коровай, Іван Твердун, Петро Сметана, Сергій Гай.

Автором ідеї та координатором проекту є Остап Патик, натхненний досвідом батька, котрий свого часу був надзвичайно вражений та подивований недооціненістю культурного надбання древньої Туреччини та навіть надавав перевагу Стамбулові перед Парижем. Крім того Остап Патик проникся спогадами Олександра Грищенка, читаючи його автобіографію, зокрема описом років проведених в Царгороді.

Суть "Весни в Царгороді" поїздка митців імпровізованим маршрутом "нетуристичною" Туреччиною протяжністю 2000 км. Та прибувши до Львова провести виставку мистецьких трофеїв в галереї "Зелена канапа" і поділитись своїм баченням з усіма львівянами.

Метою поїздки є представити Східну культуру Туреччини через призму відчуттів художників. Узагальнюючи: відкрити нову Туреччину - незаангажовану торгівельними шляхами наших сучасників, та пригладженим туристичним сервісом. Побачити рибацькі села, вапняні озера з кадрів фільму про Одісея, древні християнські памятки та східний колорит у всій розмаїтості.

Цікаво, що реалізація проекту "Весна в Царгороді" відбувалась коштом художників, чим прогресивні митці підкреслюють свою незалежність від будь- яких допомог та самодостатність. Можливо це своєрідний виклик поширеній думці, що "художник завжди голодний",але митці подорожували комфортабельним лайнером "Нова Каледонія" та жили у пятизіркових готелях. Залишається потішитись, що саме ми можемо насолоджуватись плодами їхньої творчості.

Час відбуття зі Львова на Царгород - 8 квітня 2007 року, прибули художники до Львова 22 квітня. Виставка живописних творів Остапа Патика, Олександра Коровая, Івана Твердуна, Петра Сметани та Сергія Гая відкрилась 29 травня в галереї "Зелена канапа".


Фото експозиції:
О.Патик.
Баняки і банани.
П.Сметана.
Голуба мечеть.
П.Сметана.
Егейське море.
О.Патик.
Інжир.
П.Сметана.
Кораблики на Егейському морі.
П.Сметана.
Маєтки гранд базару.
П.Сметана.
Східний мотив.
О.Коровай
Східні пахощі.
С.Гай.
Тешеккюр.
П.Сметана.
Турецьке село.
О.Патик.
Червона риба.
І.Твердун.
Кораблики і їхні дороги.
І.Твердун.
Подорожі турецького сонечка.
О.Патик.
Мотив з синім човном.
О.Коровай
На берегах Босфору.
П.Сметана.
Пальма.
О.Коровай
Прив’язані човни.
О.Патик.
Султан Ахмед.
О.Коровай
Ми в Туреччині.
П.Сметана.
Берег Трої.

НовиниВиставкиЖивописГрафікаСкульптураФотографіяКерамікаРемесла
АвториАрхівПрес-релізиЯк купитиКонтакти