На головну     укр : рус : eng
29 липня о 17 годині в галереї “Зелена канапа” розпочнеться нова виставка Юрія Коваля „Маріонетки”.

У мистецькому просторі є сфера під назвою «Живопис», в якій і знаходиться точка нашої зустрічі на цій експозиції. І є ця точка якимось дивним чином пов'язана із словом «маріонетка». Ось якось непомітно усі ці поняття — лялька, гра, краса, мистецтво, живопис — і виявилися такими, що знаходяться доволі близько одне від одного.

У полотнах Юрія Коваля часто відчувається психо-асоціативна гра. Він працює з фігурою захоплюючись її пластикою та об’ємністю форм на малярській площині.

Маріонетка у розумінні Коваля – це метафоричне втілення тіньової сторони багатьох архетипів, вираження властивій їх природі подвійності. Працюючи з маріонеткою, створюючи, оживляючи і одушевляючи її, художник сам того не відаючи, працює зі своєю Тінню і її проекціями в реальному психологічному житті. Світ театру тіней — це світ плоский, безтілесний, ірреальний (у сучасній термінології — віртуальний).

Живопис Коваля змінює це враження – у нього світ тіньового театру оживає, набуває образної пластики і починає свій діалог з глядачем з одного боку несвідомо впливаючи на альтер-его глядача, а з іншого представляючи метафору нашого сприйняття навколишнього світу.

Роман Ганкевич
мистецтвознавець


Фото експозиції:
Дихання. Ілюзія. Кожному по вірі. Марення.
Маріонетка. Маріонетка 2. Плоди пізнання. «Как, все мы, посмотри, зацепенели».
Серцеїдка. Спокуса. Уроборос. Ємність життя.

НовиниВиставкиЖивописГрафікаСкульптураФотографіяКерамікаРемесла
АвториАрхівПрес-релізиЯк купитиКонтакти