На головну     укр : рус : eng
Львів. 1570-й рік. Саме це час і місце побудови дзвіниці і вірменського суду — хуцу — під нею. Оздоблений орієнтальним орнаментом кам’яний портал. Над ним є багато різьблений картуш — таблиця з вірменським написом. А за дверима на суд виставляють твори сучасні митці. Саме тут відчувається дотик вічності, адже лише мистецтво вічне.

Фоторепортаж з відкриття Різдвяної виставки 17.12.2010.
Євген Кравс, агенство УНІАН.
Вироби з скла "Янголи" майстра Андрія Петровського Вироби з скла майстра Андрія Петровського Ляльки та фігурки тварин з пап'є-маше художника Олени Цілуйко
Художник Ольга Пильник біля своєї роботи - скульптури хлопчика на мотоциклі Картина художника Михайла Демцю "Різдво у Карпатах" Фотографія Сергія Михалківа "В очікуванні зимової казки" в рамці у вигляді віконної рами
Відвідувач біля картин художників Михайла Демцю ”Різдво у Карпатах” та Вікторії Проців "Колискова" Молоді люди біля картини, на якій зображена спляча літня жінка Робота Віктора Мельничука - керамічні фігурки зайця і ялинки у клітці
Художник-дизайнер Інна Івасюк демонструє відвідувачам свої куклу-магодзу (полотняну ляльку, наполненую шерстю і украшеную вишивкою) Картини та авторські ляльки-магодзи Художник Ольга Пильник біля своєї роботи - скульптури хлопчика, що грає на дудочці
Художник Ольга Пильник біля своєї роботи - скульптури хлопчика, що грає на дудочці Відвідувачі Різдвяної виставки біля скульптури дівчинки, виконаної з кераміки, художника Ольги Пильник Дівчина проходить біля скульптури ангела
Картини і лялька Картина Петра Сипняка "Вертеп з бубоном" Відвідувач Різдвяної виставки розглядає картини
Експонати Художник Вікторія Проців біля своїх картин «Різдво світла» - передсвяткова експозиція
«Різдво світла» - передсвяткова експозиція «Різдво світла» - передсвяткова експозиція «Різдво світла» - передсвяткова експозиція
22 травня - 1 червня 2009 року в Українському Домі в Києві відбувся перший фестиваль сучасного мистецтва «Файн-арт».

По суті щорічний фестиваль «Арт-Київ» просто розділили на два фестивалі. «Файн-арт» що мав би спеціалізуватися на традиційних видах мистецтва (Живопис, скульптура, графіка) і «Арт-Київ контемпорарі», запланований на листопад, що мав би представляти актуальні тенденції і пошуки в мистецтві (фото, медіа проекти, живопис, з використанням тих самих медіа технологій, інсталяції, перфоманси, скульптуру з нетрадиційних матеріалів і т.д.) Як воно буде побачимо...

«Файн-арт» не викликав ажіотажу ні серед галеристів (кращі київські галереї не брали в ньому участь, окрім галереї «Я»), ні серед відвідувачів і покупців. Та й самі організатори, таке враження, що не дуже в нього повірили, і роблять ставку на «Контемпорарі», а «Файн-арт»- це «для розігріву».

«Зелена канапа» привезла справжніх «традиціоналістів» - добротних живописців Сергія та Ніну Резніченків, та як завжди кераміку Ольги Пильник.
Ось відгук в улюбленій київській газеті «Зеленої канапи» - «День» (Маша ТОМАК, фото Руслана КАНЮКИ, №86, 26 травня 2009):

Використайте шанс!

Михайло Врубель, Тетяна Яблонська, Сергій Якутович, а також сучасні митці-традиціоналісти — на фестивалі Fine Art Ukraine в Українському домі.

Фестиваль, що триватиме протягом десяти днів (із 22 травня до 1 червня), став уже десятою мистецькою акцією, започаткованою Українським домом у рамках проекту «Арт-Київ». Перший міжнародний арт-фестиваль Fine Art Ukraine представив живопис, графіку, скульптуру, фотографію та декоративно-прикладне мистецтво тих вітчизняних авторів, що працюють у традиційній художній манері. Зокрема, відому українську школу образотворчого мистецтва представляють Валентин Хрущ, Сергій Ликов, Петро Сипняк, Юрій Зорко, Олег Ясенєв, Олег Денисенко та інші.

— Це виставка доброякісного образотворчого мистецтва, адже саме школою живопису славиться Україна, — розповідає директор Українського дому Наталія Заболотна. — Художники-традиціоналісти, які працюють у класичному напрямку, досить високо цінуються, їхні твори є в багатьох колекціях та зібраннях, у тому числі за кордоном.

За словами організаторів, форум Fine Art Ukraine спрямований передусім на створення цивілізованого арт-ринку. Сприятливе для цього середовище формується, зокрема, завдяки тому, що в одному місці та в один час збираються художники, галеристи, колекціонери та музеї. Власне, мету формування цивілізованого арт-ринку Український дім поставив у 2006 році, коли проект «Арт-Київ» тільки починався. Цього разу в форумі Fine Art Ukraine взяли участь 34 галереї з України, Чехії, Польщі, Італії та Франції. Чи вдалося за два з половиною роки, доволі короткий період, розворушити український арт-ринок?

— За останні три роки з’явилося багато галерей в Україні, — коментує Наталія Заболотна. — Звичайно, криза впливатиме на цей процес негативно, певна кількість дрібних галерейок закриється, але найсильніші та найякісніші — залишаться.

— Пройшло ще замало часу, аби помітити зміни, — стверджує Леся Домарадзька, засновник і директор галереї «Зелена канапа», яка є постійним учасником проекту «Арт-Київ». — Наша галерея працює швидше для художників, аніж для споживачів мистецтва.

Львів має дуже потужну художню школу, щороку тут випускаються тисячі митців. Часто їм просто немає де виставлятися, вони не можуть себе показати. Тому в нашій галереї дуже швидка зміна експозицій — кожні два-три тижні, і в основному це персональні виставки. Що стосується споживачів мистецтва, то поки що абсолютна більшість із них — ті, кому потрібні якісь подаруночки, види Львова. Колекціонерів у Львові (тих, хто збирає твори мистецтва не для того, щоб повісити на стіну й щоб вони пасували до дивану) дуже мало, практично немає. А на кризу ми не жаліємося, бо надвеликих продажів у нас не було ніколи…


Аби середовище для формування арт-ринку було максимально живильним, організатори залучили до акції Fine Art Ukraine мистецтво класиків — Михайла Врубеля та Тетяни Яблонської. Завдяки Київському Музею російського мистецтва в Українському домі можна побачити полотно Врубеля «Дівчинка на тлі персидського килиму» 1886 року створення, а також ювелірну прикрасу у вигляді подвійної підкови — єдиний втілений в життя ювелірний ескіз художника. На першому поверсі Українського дому — масштабна ретроспектива робіт Тетяни Яблонської, що охоплює різні періоди творчості художниці — від перших робіт аж до робіт останніх днів. Частина полотен зібрані з чотирьох українських музеїв, частина — надана для експонування донькою художниці Гаяне Атаян. Донька легендарної української художниці успадкувала потяг до мистецтва. Гаяне теж створює живопис, проте останнім часом не виставляє його, адже, за на її думку, сучасне мистецьке середовище занадто агресивне.

У рамках Fine Art Ukraine представлений також ряд спецпроектів: «Саман» відомого українського фотохудожника Ігоря Гайдая, іронічний спецпроект «Жлоб-арт: біомаса» Івана Семесюка, «Світ левкасу» (демонструє роботи семи авторів з різних регіонів України, що працюють у давній техніці левкасу). В окремому приміщенні демонструється зібрання робіт «Гомін» відомого графіка Сергія Якутовича. Серед представлених «Я-галереєю» робіт — графіка із циклів «Мазепіана», гоголівських «Вечорів на хуторі», «Миргорода» та інших, а також роботи Сергія Якутовича для кіно.

Творчість графіка заслуговує на окрему увагу, і бажано — візуальну. А ми нагадаємо, що колекція робіт Сергія Якутовича, нещодавно виставлена у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі, викликала серед французів фурор. Здається, насамперед тому, що художнику вдалося глибоко зануритися в нематеріальні сфери українського і передати цей образ глядачеві. Таким мистецьким досвідом не можна нехтувати! У вас є час до 1 червня.
РОБОТИ СЕРГІЯ ЯКУТОВИЧА МОЖНА РОЗГЛЯДАТИ ГОДИНАМИ. НАПОВНЕНІ ГРАФІЧНИМИ ДЕТАЛЯМИ ТА СИМВОЛАМИ, ВОНИ СКЛАДАЮТЬСЯ В ГАРМОНІЙНИЙ ОБРАЗ УКРАЇНСЬКОГО НАДМАТЕРІАЛЬНОГО СВІТУ ВЕЛИКУ УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРУ — З МОЛОКОМ МАТЕРІ!
30 жовтня – 7 листопада 2008 року в Києві, в Українському Домі відбувався щорічний фестиваль „Арт-Київ”, в якому вже вдруге брала участь галерея „Зелена канапа”. Фестиваль представив 53 галереї з України, Польщі, Італії, Франції, Чехії та ін.

Фото:
На першому поверсі Українського Дому розмістились галереї, що займаються „контемпорарі арт”. Окремий зал зайняли твори з приватних колекцій. В обидвох випадках – ми могли побачити одні й ті ж самі прізвища – Ілля Чічкан, О. Тістол, В. Ралко, В.Цаголов, О.Гнилицький... Галерея „Зелена канапа” цього року виставила твори трьох львівських художниць (без феміністичних задумів), які були не схожими ні на кого іншого, дещо декоративно ужитковими, постмодерними. На стіні зліва – Анна Атоян, справа - Ольга Кваша, заглядають - на кераміку Ольги Пильник. Бокси інших галерей порівняно з минулим роком були вибудовані логічно, рівень творів – вищим, всі представляли виключно сучасне мистецтво. „Серцеїдка” Олі Пильник була найпровокативнішою роботою на стенді „ЗК” та найбільше сподобалась галерейникам і художникам.
„Дільче віта” Анни Атоян отримала честь представляти галерею „Зелена канапа” в каталозі „Арт-Київ 2008”. Серед творів Ольги Кваші „А я у гай ходила” користувався найбільшою увагою. Твори Олі Пильник виявились найкомерційнішими : Серед покупців – Лариса Івашина (гол.редактор „День”), Ігор Черкаський (нардеп БЮТ), Євгенія Гапчинська , Юрій Костенко (нардеп, засновник своєї партії) та інші достойні люди... Ваш дописувач: директор і засновник “Зеленої канапи”-Олеся Домарадзька :)
В Дніпропетровську проходять дні Львова.

Культурно-мистецька акція «Дні Львівського краю» вже стартувала в місті Дніпропетровську. Проходить вона з метою популяризації української культури Львівщини в межах проведення заходів під назвою «Єдина Україна» за підтримки Львівської міської ради. В рамках фестивалю проходить низка заходів, зокрема акція «Єдина Україна» презентує в Дніпропетровську найкращі надбання Львівського краю. Святкування розпочалось 15 серпня концертом Руслани. З 20 серпня до 13 вересня (до закінчення фестивалю) у Дніпропетровському театральному художньому музеї проходитимуть мистецькі виставки, організовані галереєю «Зелена канапа» спільно з благодійним фондом «Європейське місто»….
  Ореанда-Новости. 22.08.2008
22 августа в художественном музее в рамках программы "Дни Львовского края в Днепропетровске" откроются сразу 3 выставки львовских художников и фотографов.

На выставке будут представлены произведения популярных львовских мастеров Петра Сыпняка, Елены Каменецкой-Остапчук, Ольги Кваши и Дениса Струка. Выставка продемонстрирует разные направления изобразительного искусства Львовской школы. Посетители познакомятся с современной жизнью Львова, его атмосферой, темпом, настроением и многогранностью, посетив выставку коллекции фоторабот известного фотохудожника Юрия Дячишина, передаёт gorod.dp.ua.

Выставка продлится до 13 сентября.
Подібними публікаціями анонсувалась виставка в Дніпропетровську, в якій „Зелена канапа” взяла участь на запрошення ЛОДА. Також відбувся круглий стіл за участі представників музейників, галеристів, мистецтвознавців та художників Дніпропетровська та , нажаль, єдиного представника від львів’ян – директора галереї „Зелена канапа” Олесі Домарадзької. Представники преси не були запрошені.

Короткий зміст розмови – це велике зацікавлення в Дніпропетровську співпрацею з львівськими художниками та пропозиції про виставку дніпропетровців у Львові. А ще, як не дивно дещо заздрісний висновок дніпропетровців, що у Львові мистецтво та арт- ринок на значно вищому рівні ніж у Дніпрі, на думку музейників, через брак фінансування з боку держави, на думку художників, через брак реклами...

Виставка ж продовжена на прохання Дніпропетровського Художнього Музею до 29 вересня 2008 року.

Фото з виставки:
Таким був вхід на виставку. Зустрічали відвідувачів роботи М.Демцю, та працівниці, які ніякої інформації про художників-львів’ян надати не змогли. Якщо б Ви захотіли прочитати щось про авторів в їх каталогах вам би довелося вибивати музейну вітрину. Так експонувались твори Олени Каменецької- Остапчук. А це Оля Кваша. Її твори були чи не єдиною радістю для численних шкільних екскурсій.
 
Петро Сипняк мав чималеньку експозицію – 15 творів. Твори Дениса Струка (дніпропетровця за походженням) викликали справжній фурор у відвідувачів. На початку круглого столу.  
 
З 1 до 10 листопада 2007 року галерея „Зелена канапа” брала участь в міжнародному фестивалі „Арт – Київ”. В якому брали участь загалом 53 галереї. Були окремі мистецькі спецпроекти, виставлялись твори з приватних колекцій українських колекціонерів. Зокрема Петра Порошенка, Яна Табачника та інших. За день експозицію відвідували від п'яти до десяти тисяч відвідувачів. Серед них величезна кількість відомих особистостей, всеукраїнських знаменитостей.

Фоторепортаж:
Відкриття фестивалю „Арт – Київ” привернуло увагу величезної кількості представників мас-медіа. Спостерігаючи з балкону за процедурою відкриття можна було насолоджуватись чудовою музикою у виконанні симфонічного оркестру. Бокс „Зеленої канапи” мав дуже вигідне розташування: вона зустрічала глядачів однією з перших живописом Петра Сипняка.
Експозицію складало пять художників серед яких Олександр Войтович. На іншій стіні твори Анни Атоян. Кераміка Ольги Пильник пасувала до живопису Олега Гижого.
Окрім цього бейджика „Зеленій канапі” дістався на память каталог виставки, та урочисто вручений на закритті виставки диплом учасника. Беззаперечним відкриттям „Арт – Києва” стали для киян твори Анни Атоян. Не перечислити кількості емоційних захоплених епітетів, якими засипали її роботи . А „Життя в рожевому кольорі” саме те чого не вистачало спраглим мистецтвом. Якщо присвоювали б Приз глядацьких симпатій, то його б отримала скульптура „Проспала” Ольги Пильник. Практично у кожного вона викликала усмішку!
З 28 жовтня 2006 року в галереї “Зелена канапа” презентована нова виставка Олександра Войтовича “Алегорія в обцасах”.Відкриття виставки. Фоторепортаж:
28 жовтня 2006 року відбулося офіційне відкриття галереї "Зелена канапа", на яке завітали журналісти, мистецькі діячі та шанувальники Олександра Войтовича. Презентація виставки "Алегорія в обцасах" відбувалась одночасно з відкриттям галереї. Прес-конференція з нагоди відкриття.
Автор виставки та господиня галереї. Богдан Шумилович — критик мистецтв, автор статті до презентованого каталогу. Новоутворений проект "Басоля бенд" вдало доповнив атмосферу вечора.
   
Дизайнер інтер’єру галереї Олег Домарадзький та власниця Олеся — творче подружжя на зеленій канапі.    

НовиниВиставкиЖивописГрафікаСкульптураФотографіяКерамікаРемесла
АвториАрхівПрес-релізиЯк купитиКонтакти